Popularne posty

czwartek, 28 lipca 2011

Koń Czystej Krwi Hanowerskiej

Ohh .. jak ja uwielbiam tą rasę :D  ` Jeden pan ze wsi miał ładnę klacz i źrebaka krwi hanowerskiej :D matka miała na imię DAZY ( dejzii ) a na mała wołałam  ' Słoneczko ' i przychodziła ! : )) Nie uwieżycie oswoiłam ją że za mną chodziłaaa uuhh .. jak ja ja kocham niestety wczoraj wyjechały i na        70 % nigdy już ich nie zobaczę przykre co nie ? ; (( -.- Trochę o Tej rasie :

Koń hanowerski to elegancki koń gorącokrwisty o harmonijnej budowie ciała. Występują wszystkie rodzaje maści. Znakowane piętnem.
Uzyskuje wysokość około 162 - 175 cm.
W roku 1714 Hanower stał się częścią Imperium Brytyjskiego wskutek ślubu księcia regenta z królową angielską. Dzięki temu w hanowerskiej hodowli koni wcześnie przystąpiono do krzyżowania z końmi pełnej krwi angielskiej. Gdy inne hodowle rozpoczynały dopiero krzyżowanie uszlachetniające pełną krew, pogłowie koni hanowerskich było już w okresie konsolidacji - ustalenia i stabilizacji cech dziedzicznych. Ogiery hanowerskie wprowadzano więc do innych hodowli jako element szlachetny. Stadnina krajowa w Celle wyhodowała do czasów motoryzacji wiele bardzo dobrych koni roboczych i kawaleryjskich. Później szybko i z powodzeniem zmieniła kierunek na produkcję nowoczesnych koni do sportu jeździeckiego.
Dziś koń hanowerski zaliczany jest do najwyżej cenionych raz koni startujących w międzynarodowych konkursach skoków i ujeżdżeniowych. Swoją sławę zawdzięcza spokojnemu temperamentowi, doskonałej skoczności i elastyczności oraz eleganckim chodom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz